Modül No. 5554/5555

Mobile Link’e Yönelik Önlemler

Yasal Önlemler

 • Bu saat çeşitli ülkelerde ve coğrafi alanlarda geçerli olan telsiz iletişim yasalarına uygundur veya onaylanmıştır. Bu saatin, geçerli telsiz iletişim yasalarına uyumlu olmadığı veya bu yasalar kapsamında onaylanmadığı alanlarda kullanılması suç olabilir. Ayrıntılar için CASIO web sitesini ziyaret edin.
  https://world.casio.com/ce/BLE/
 • Bu saatin uçak içerisinde kullanımı her bir ülkenin havacılık yasalarıyla kısıtlanmıştır. Uçak personelinin talimatlarına uyduğunuzdan emin olun.

Mobile Link kullanılırken alınacak önlemler

 • Bu saat bir telefonla birlikte kullanılırken, saati ve telefonu birbirine yakın tutun. Yönerge olarak ürünler arasında iki metrelik bir mesafe bulunması önerilir, ancak yerel ortam (duvarlar, mobilya vb.), binanın yapısı ve diğer faktörler daha yakın bir mesafeyi gerektirebilir.
 • Bu saat diğer cihazlardan (elektrikli cihazlar, görsel işitsel ekipman, ofis ekipmanı vb.) etkilenmesi olasıdır. Özellikle, mikrodalga fırınların çalışmasından etkilenmesi olasıdır. Saat, çalışmakta olan bir mikrodalga fırının yakınındayken telefonla normal bir şekilde iletişim kuramayabilir. Bu durumun tersine, saat, telsiz sinyali alımında ve bir TV’nin video görüntüsünde parazite neden olabilir.
 • Bu saatin Bluetooth işlevi, kablosuz LAN cihazlarıyla aynı frekans bandını (2,4 GHz) kullanır ve bu tür cihazların saatin yakınında kullanılması sinyal alımında kesintiye, daha yavaş iletişim hızlarına ve saat ile kablosuz LAN cihazında parazite veya iletişim hatasına neden olabilir.

Saatin Radyo Dalgası Emisyonunu Durdurma

BLE_mark simgesi görüntülenirken saat radyo dalgaları yayar.
BLE_mark simgesi görüntülenmese bile saat, zaman ayarlarını yapmak için günde dört kez otomatik olarak telefona bağlanmayı dener.

Hastanede, uçakta veya radyo dalgalarının kullanılmasına izin verilmeyen diğer alanlarda radyo dalgası üretimini durdurmak için aşağıdaki işlemleri kullanın.

 • Radyo Dalgası Üretimini Durdurma

Bluetooth bağlantısını sonlandırmak için (L) haricinde herhangi bir düğmeye basın.

5554_fl_discone
 • Otomatik Zaman Ayarı özelliğini devre dışı bırakma
  Saat ve telefon senkronizasyonunu devre dışı bırakmak için CASIO WATCHES ayarlarını yapılandırın.