Przejdź do treści

Podstawowe zasady wprowadzania danych

Obliczenia mogą być wprowadzone tak, jak są one napisane. Po naciśnięciu klawisza kolejność pierwszeństwa obliczeń będzie określona automatycznie i wynik pojawi się na wyświetlaczu.



Przykład 1: 4 × sin30 × (30 + 10 × 3) = 120


*1 Wprowadzenie nawiasu zamykającego jest konieczne przy funkcjach sin, sinh i innych funkcjach, które zawierają nawiasy.

*2 Te znaki mnożenia (×) można pominąć. Znak mnożenia można pominąć, jeżeli pojawia się bezpośrednio przed otwartym nawiasem, bezpośrednio przed funkcją sin lub inną funkcją, która zawiera nawiasy, bezpośrednio przed funkcją Ran# (liczba losowa) lub bezpośrednio przed zmienną (A, B, C, D, E, F, M, X, Y), stałymi naukowymi, π lub e.

*3 Nawias zamykający bezpośrednio przed operacją można pominąć.


Przykład 2: Pomijanie wprowadzenia operacji *2*3 w powyższym przykładzie.

  • 43030103

Uwaga

Jeżeli obliczenie okaże się dłuższe niż szerokość ekranu podczas wpisywania danych, ekran przewinie się automatycznie w prawo, a wskaźnik pojawi się na wyświetlaczu. Kiedy to nastąpi, można przewinąć ekran z powrotem w lewo, używając klawisza , aby przesunąć kursor.

Gdy wybrana jest funkcja wyświetlania liniowego, naciśnięcie klawisza spowoduje przesunięcie kursora na początek obliczeń, podczas gdy naciśnięcie klawisza — przesunięcie na koniec.

Jeżeli wybrana jest funkcja wyświetlania naturalnego, naciśnięcie klawisza , gdy kursor jest na końcu wprowadzanego obliczenia, spowoduje przesunięcie kursora na jego początek, podczas gdy naciśnięcie klawisza , kiedy kursor jest na początku, spowoduje przesunięcie kursora na jego koniec.

Jedno wyrażenie może składać się z 99 bajtów danych. Każda cyfra, symbol lub funkcja zajmuje zazwyczaj jeden bajt. Niektóre funkcje wymagają od 3 do 13 bajtów.

Kursor zmieni kształt na , gdy zostanie 10 lub mniej bajtów miejsca na wprowadzenie danych. Jeżeli tak się stanie, zakończ wprowadzanie danych i naciśnij klawisz .

Wydrukuj tę stronę
Początek strony