A bevitel alapszabályai
Számításokat ugyanabban a formában lehet bevinni, ahogyan le vannak írva. A megnyomásakor a számológép önműködően meghatározza a műveletek elvégzésének sorrendjét, és megjeleníti az eredményt a kijelzőn.
1. példa: 4 × sin30 × (30 + 10 × 3) = 120
*1 A sin, sinh és más, zárójeleket magukban foglaló függvényeknél kötelező kitenni a bezáró zárójelet.
*2 Ezeket a szorzójeleket (×) el lehet hagyni. Szorzójelet akkor lehet elhagyni, ha közvetlenül egy nyitó zárójel, közvetlenül a sin vagy egyéb, zárójeleket magukban foglaló függvény, közvetlenül a Ran# (véletlen számos) függvény, vagy közvetlenül egy változó (A, B, C, D, E, F, M, X, Y), tudományok állandók, π vagy e előtt áll.
*3 A bezáró zárójel elhagyható, ha közvetlenül a előtt áll.
2. példa: Ebben a beviteli példában elhagytuk a *2 és *3 műveleteket fenti példából.
- 43030103
Megjegyzés
Ha bevitel közben a számítás hossza eléri a kijelző szélességét, a kijelzés önműködően jobbra gördül, és megjelenik a állapotjelző a kijelzőn. Ilyenkor a kurzor és segítségével történő mozgatása révén balra vissza tudja gördíteni a kijelzést.
A lineáris kijelző kiválasztása esetén a megnyomásakor a kurzor a számítás elejére, míg a megnyomásakor a számítás végére ugrik.
Természetes kijelzés kiválasztása esetén a megnyomásakor a bevitt számítás végén lévő kurzor a számítás elejére, míg a megnyomásakor a bevitt számítás elején lévő kurzor a számítás végére ugrik.
Az elvégzendő számításnál akár 99 bájt is bevihető. Általában mindegyik szám, szimbólum vagy függvény egy bájtot használ. Egyes függvények beviteléhez 3 - 13 bájtra is szükség lehet.
A kurzor alakja kinézetre vált, ha már csak 10 vagy annál kevesebb bájt vihető be a megengedett számból. Ilyenkor hagyja abba a számítás bevitelét, és utána nyomja meg a gombot.